سیستم اطلاعات مدیریت پروژه (PMIS)

تمامی شرکت ها و سازمان هایی که محور فعالیت آن ها انجام پروژه های مختلف می باشد، اهمیت مدیریت پروژه و استفاده از سیستم اطلاعات مدیریت پروژه را لمس کرده اند. اغلب این سازمان ها و شرکت ها برای ارتقا و افزایش بهره وری به دنبال سیستم های اطلاعاتی مدیریت پروژه کاربردی، سریع و دارای داشبورد های قابل سفارشی سازی برای مجموعه خود هستند. اهمیت زیادی دارد که این سیستم اطلاعات مدیریت پروژه تحت وب بوده و برای سبد پروژه ها قابل استفاده باشد. همچنین این سیستم ها باید امکان مدیریت دانش و داده ها را در حوزه های مختلف از جمله ریسک، زمان، مدیران مرتبط و ... را فراهم نموده و با ابزارهای کنترل پروژه همچون پراجک ارتباط خوبی داشته باشد. سیستم اطلاعات مدیریت پروژه بایستی دارای امکانات مناسبی در حوزه ارتباط پروژه نیز باشد. PMIS محصول ارائه شده توسط شرکت راهکار هوشمند سدرا، یک سیستم یکپارچه است که تمامی نیاز های ذکر شده را پوشش می دهد. محصول PMIS ارائه شده توسط شرکت راهکار هوشمند سدرا، سیستمی یکپارچه است که تمامی نیاز های حوزه مدیریت پروژه برای سازمان ها و شرکت های    مختلف را به صورت سفارشی سازی شده پوشش می دهد. این سیستم توسط راهکار  هوشمند سدرا در چندین سازمان پیاده سازی شده و موفق شده است رضایت  حداکثری کاربران خود را فراهم نماید.

سیستم اطلاعات مدیریت پروژه برای سازمان هایی که به بهره وری اهمیت می دهند

معرفی سیستم اطلاعات پروژه PMIS

سیستم اطلاعات مدیریت پروژه  PMIS که به صورت سفارشی سازی شده توسط شرکت راهکار هوشمند سدرا ارائه می شود، یکی از سیستم های یکپارچه تحت وب مبتنی بر سرویس project server است که طراحی متمرکزی جهت مدیریت و راهبری پروژه های مختلف دارد. این سیستم که در محیط تمامی مرورگر های تحت وب کارایی صحیحی دارد، می تواند در جمع آوری و دسته بندی داده ها و در نهایت افزایش بهره وری تیم های اجرایی سازمان ها و مجموعه هایی که به صورت همزمان پروژه های مختلفی را اجرا می نمایند، بسیار تاثیرگذار باشد. PMIS که با پلتفرم شیرپوینت امکان مدیریت پروژه ها و داده ها را فراهم می آورد به دلیل ماهیت طراحی حرفه ای، سرعت بسیار بالایی دارد. در طراحی این سیستم اطلاعاتی متمایز، تمامی نیاز های کاربران پیش بینی شده است. از جمله این قابلیت ها می توان به امکان تعریف کاربران متعدد با سطح دسترسی های مختلف به اطلاعات پروژه اشاره نمود. با استفاده از این سیستم اطلاعات، مدیران قادر خواهند بود وضعیت پروژه ها را به دقت بررسی نموده و فعالیت تیم های اجرایی را پایش نمایند. این سیستم امکان گزارش گیری های مختلف را برای مدیران پروژه ها فراهم می نماید.

سیستمی یکپاره برای مدیریت پروژه و اطلاعات آن

اجزای مختلف سیستم اطلاعات مدیریت پروژه PMIS

اجزای مختلف سیستم اطلاعات مدیریت پروژهPMIS  مبتنی بر پراجکت سرور، امکانات و قابلیت های کاربردی مختلفی را برای آن فراهم می نمایند. این سیستم دارای سیستم مدیریت منابع، مدیریت مکاتبات، سیستم مدیریت مدارک و مستندات، سیستم مدیریت خرید، مدیریت اقلام، برنامه ریزی و کنترل پروژه، مدیریت اطلاعات جغرافیایی پروژه ها، داشبوردهای مرتبط با وضعیت پیشرفت پروژه ها، داشبوردهای مربوط با وضعیت مالی پروژه ها، سیستم مدیریت سرمایه و جریان های نقدینگی، مدیریت قراردادها، مدیریت مناقصات، مدیریت ریسک پروژه ها، تقویم های سازمانی، الگوهای استاندارد زمانی ، ساختار شکست پروژه و مدیریت وظایف سازمانی از جمله اجزای بسیار مهم و کاربردی این سیستم اطلاعات مدیریت پروژه می باشند.