پراجکت سرور (Project Server)

پراجکت سرور یکی از محبوب ترین نرم افزارهای مدیریت پروژه است که در بیشتر سازمان ها و شرکت های معتبر در داخل و خارج از کشور استفاده می شود. اگر از جمله سازمان ها و شرکت ها هستید که با ابرپروژه ها و پروژه های مختلف سروکار دارید، یا قصد مدیریت فرایند های سازمانی را به بهترین شکل ممکن دارید، بی شک شما به یک نسخه از این نرم افزار برای کنترل پروژه نیاز دارید تا بتوانید پروژه های خود را طبق برنامه ریزی، زمان بندی و بودجه بندی پیش ببرید. نرم افزارهای متعددی برای مدیریت و کنترل پروژه عرضه شده اند اما پراجکت سرور که یکی از سرویس های شیرپوینت است به دلیل کاربردی بودن و سهولت کاربری، کاربران زیادی دارد. با این نرم افزار می توانید فناوری اطلاعات را بکار گیرید تا پروژه ها و سازمان خود را با به روز ترین استاندارد های مدیریت پروژه، مدیریت نمایید.

معرفی پراجکت سرور

پراجکت سرور یک بستر ایده آل مدیریت پروژه است که توسط شرکت مایکروسافت عرضه شده است. این بستر از زیرساخت مایکروسافت شیرپوینت استفاده می کند. در واقع قابلیت های مایکروسافت پروجکت MSP با استفاده از پراجکت سرور و نسخه تحت وب پروجکت یا همان PWA به صورت چشمگیری ارتقا یافته آن است. این راهکار کنترل پروژه، از مایکروسافت پروجکت به عنوان رابط کاربری این نرم افزار با ویندوز، پشتیبانی می کند و از طریق مرورگر ها می توانید به نسخه تحت وب پروجکت یا همان  PWA متصل شوید. 

پراجکت سرور اطلاعات پروژه ها را در یک پایگاه داده SQL مرکزی ذخیره سازی می کند و از آن در برابر هر تهدیدی اعم از خرابی و دسترسی های غیر مجاز محافظت کند. هیچ محدودیتی در مقدار اطلاعات قابل ذخیره سازی و مدت زمان نگهداری اطلاعات، با این راهکار مدیریت پروژه، وجود ندارد. شما می توانید به عنوان ادمین برای کاربران مختلف سطح دسترسی های مختلف از اطلاعات تعریف نمایید. مدیران پروژه، امکان دسترسی به تمامی جزئیات پروژه ها را دارند. امکان گزارش گیری از تمامی اطلاعات تمامی پروژه ها و فرایند های یک سازمان بدون محدودیت وجود دارد. پراجکت سرور امکان تعامل الکترونیکی را میان اعضای پروژه و میان اعضای با مدیران و مدیران پروژه ها با یکدیگر فراهم می آورد. مدیر پروژه می تواند در این بستر مدیریت پروژه، وظایف را تقسیم نموده و وضعیت وظایف محول شده به اعضای پروژه را ارزیابی کند.

پراجکت سرور در بستر شیرپوینت

افزایش بازده و پیش بینی نیازهای آینده با پراجکت سرور

بدون شک هر سازمانی با هدف افزایش بازده، مدیریت و کنترل پروژه را در دستور کار قرار می دهند. پراجکت سرور بستر بسیار مناسبی است تا با آنالیز حجم کار قابل انجام با منابع موجود، بازده سازمان خود و عملکرد اعضا را در انجام پروژه به دقت بررسی کنید. با این قابلیت می توانید از منابع موجود به بهترین شکل موجود استفاده کرده و منابع مورد نیاز آینده را با دقت خوبی پیش بینی نمایید. 

پراجکت سرور مختص سازمان و پروژه های خود را داشته باشید.

پراجکت سرور رابط کاربری بسیار قوی و راحتی دارد. به این معنا که می توانید بدون پیچیدگی خاصی، به راحتی از اولین روز، از آن استفاده کنید. این بستر مدیریت پروژه در سطح وسیعی امکان سفارشی سازی دارد به این معنا که می توانید تنظیمات مختص سازمان خود را روی آن انجام دهید. برای مثال شما می توانید برای تعریف وظایف، پروژه ها و منابع به صورت کاملا آزادانه در این بستر اقدام کنید و آن را برای سازمان خود سفارشی سازی کنید. تمامی نماها، جدول ها، تقویم ها، فیلدها در هر مرحله از پروژه قابل تغییر است. با هر تغییر، در نوبت بعد که پراجکت سرور را بارگذاری می کنید، می توانید آن را با تغییرات اعمال شده استفاده کنید. این راهکار مدیریت پروژه، قابلیت مستند سازی ویژه ای به سازمان شما می بخشد. البته تمامی نسخه های قبلی نیز ذخیره می شود و شما می توانید بدون نگرانی از تغییرات ناخواسته از این بستر استفاده کنید. برای هر پروژه، یک فضای کاری متفاوت تعریف شده است و می توانید مشکلات، ریسک ها و مستندات را به اشتراک بگذارید. در صورتی که در دوره های آموزش پراجکت سرور شرکت نمایید، می توانید با امکانات متنوع آن آشنا شوید و از آن­ها استفاده نمایید.


امکان مدیریت چندین پروژه و فضای اختصاصی هر پروژه در پراجکت سرور

مزایای منحصر به فرد پراجکت سرور

پراجکت سرور یک راهکار مدیریت پروژه سازمانی که از انواع متدهای برنامه ریزی و مدیریت پروژه پشتیبانی می کند. شما می­توانید با پراجکت سرور پورتفلیوهای مختلف سازمان را تعریف و آنالیز نمایید. این راهکار بی نظیر مدیریت پروژه  بسیار مقرون به صرفه است. هزینه خرید، نصب، پشتیبانی و در کل راهبری پراجکت سرور در مقایسه با سایر نرم افزارها پایین تر است. فراگیر بودن و رواج آن باعث شده است تا دوره های آموزشی و متخصصان آن در دسترس باشند. دوره های آنلاین می توانند به مقدار زیادی شما را در کاربری پراجکت سرور یاری نمایند. همچنین امکانات متنوع بستر آن یعنی شیرپوینت به شما این امکان را می دهد تا از آن برای کنترل فرایند های سازمانی، گردش کار، ساخت فرم و ... استفاده نمایید. شما می توانید به راحتی در محیط فارسی سازی شده از آن استفاده کنید و حتی تمامی تاریخ های میلادی را به شمسی تبدیل کنید. امکان دریافت پروپوزال پروژه ها، شکست پروژه و شکست منابع سازمان با آن وجود دارد. پراجکت سرور قابلیت دسترسی از گوشی تلفن همراه را نیز دارد. شما می توانید خروجی اطلاعات و گزارش ها رو روی فایل اکسل یا هر نوع فایل دیگری از آفیس بگیرید. پراجکت سرور با مایکروسافت پروجکت و تمامی نرم افزارهای زیرمجموعه آفیس، سیستم یکپارچه ای دارد که مزیت بزرگی محسوب می شود و کاربران با استفاده از آن و به مرور زمان بیشتر اهمیت آن را درک کنند. 

بستر منحصر به فردی برای مدیریت پروژه


تهیه، پشتیبانی و دوره های آموزشی پراجکت سرور 2019

جدیدترین نسخه پراجکت سرور در سال 2019 عرضه شده است که قابلیت نصب بر روی ویندوز 10 را دارد. این نسخه از تمامی نسخه های بعد از 2013 به خوبی پشتیبانی می کند. شما می تواند نسخه 2019 پراجکت سرور را با بهترین خدمات پشتیبانی از سایت www.iiss.co.ir تهیه نمایید. همچنین اگر تمایل به شرکت در دوره های آموزشی این نرم افزار ارزشمند را دارید، می توانید از دوره آنلاین پراجکت سرور این سایت استفاده کنید. تیم کارشناسی این سایت آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شماست.